Öğretmenlerimizin Görev Ve Sorumlulukları

 

Öğretmenlik, kutsal bir meslektir. Öğrencilere yeni bir şeyler öğretebilmek ve eğitebilmek ise en keyifli bir uğraştır. Ancak bilinmelidir ki öğretme uzun bir süreçtir. Bir o kadar da zor ve meşakkatlidir. Boğaziçi Eğitim olarak öğretmenlerimizde aradığımız özellikler, iyi bir öğretmenin sahip olduğu özelliklerdir. Kısaca bu özelliklere değinmek gerekirse,

Ders konularına hâkim : Bu yüzden öğretmenimiz, öğrenciye hangi özel dersi veriyorsa, konuya hâkimdir. Öğrencisine özel ders veren öğretmenlerimiz öğrenciye kendini ve dersini sevdirir. Öğrencilere dersi aktarma metodunu belirler v öğrenciye koçluk yapar.

Ders verdiği öğrenciyi çok iyi tanır: Her bir öğrenci keşfedilmeyi bekleyen hazine gibidir. Önemli olan öğrencinin nasıl bir öğrenme tarzına sahip olduğudur. Bu öğrenci sözel zekâya mı sahip, sayısal zekâya mı sahip, yoksa görsel zekâya mı sahip bunları ilk derslerde tespit eder ve öğrencinin seviyesine inerek anlatır.

Öğrenci ile iyi bir iletişim kurar: Unutmamak gerekir ki, iyi bir öğretmeni daha az iyi bir öğretmenden ayırt eden en önemli özellik, kurulan iletişimin şeklidir. Öğretmen öğrencinin gözünde önemli bir nokta da olmalıdır , öğrenciye farklı olduğunu hissettirir. Öğrenciye başarılarında onore ederek motivasyonunu üst seviyede tutar.

Ailesi ile tanışır ve bütünleşir: Özel derste çoğunlukla başarı, anne ve babasını da yönlendirerek gelmektedir. Bu yüzden ilk tanışmada, ailesinin beklentilerini, öğrencisi hakkındaki görüşleri dinler öğrenci için neler yapacağını(yol haritası) ailesine de aktarır. Aile öğretmenimize güven duyar, ailesi çoğu zaman öğretmenimizi evden birisi olarak görür.

Kılık kıyafetine özen gösterir: Ailenin Kurumumuza ve öğretmene değer vermesi için bu önemlidir. Erkek öğretmenlerimiz için saç sakal tıraşı düzenlidir. Derse temiz ve düzgün kıyafetlerle gelmesi önem arz etmektedir.

Sorumluluk sahibi: Veliye ve öğrenciye verdiği sözleri kesinlikle yerine getirmeye çalışır. Ders saatini mecburi bir sebep yoksa kesinlikle aksatmaz, geliş ve gidiş saatlerine dikkat eder. 

Takım çalışmasına yatkın: Organizasyon el bir faaliyet olduğumuz için tüm öğretmenlerimizin takım çalışmasını yatkındır. Öğretmenlerimiz veli, öğrenci ve kurum arasında bilgi akışını sağlar. Yöneticiler olarak bizim de görevimiz velilerden ve öğrencilerden gelen talep doğrultusunda öğretmenleri yönlendirmektir. Yaptığımız iş sadece özel ders vermek değil, kapsamlı bir eğitim öğretim faaliyetidir.

Kurumu temsil ettiğini unutmaz: Velilerimizin kurum ile tanışmaları genellikle referans şeklinde olmaktadır. Yani, bizden memnun kalan velilerin etrafındaki velileri bizimle tanıştırmaları şeklinde olmaktadır. Bu yüzden referans veren velimizin aktaracağı bilgiler doğrultusunda kurumu temsil görevini yerine getirilir. Velilerimize, öğretmenlerin genel nitelikleri hakkında bilgi vermekteyiz. Giden öğretmenden memnun kalınmaması durumunda öğretmen uyarılır, devam etmesi durumunda öğretmenin kurum ile ilişkisi kesilir. Kurum içinde öğretmenin değeri, beklentileri karşılamasına göre belirlenir.

Eğitimi ön planda tutmalı: Özel ders, eğitimin en son ve en özellikli kısmıdır. Başarısız öğrenciler için, başvurulan son yöntemdir. Özel derste, eğitim her zaman için öncelikli olan konudur. kurumumuz ve öğretmenlerimiz için maddiyat, para meselesi en son konudur. Bu yüzden ilk amacımız öğrenciyi başarıya ulaştırmaktır. 

 

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret173060
Etkinlik Takvimi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
26° 30° 22°